Vijest - Sudjelovali smo na predavanju Centra za sigurniji internet o sigurnosti na internetu
Sudjelovali smo na predavanju Centra za sigurniji internet o sigurnosti na internetu
12.03.2025


U ponedjeljak i utorak 10. i 11. ožujka, sudjelovali smo na predavanju Centra za sigurniji Internet. Predavanje je održano s ciljem podizanja svijesti i upoznavanja s odlikama sigurnog korištenja tehnologije, a tim stručnjaka za sigurnost na internetu educirao je profesore, stručne suradnike, roditelje, skrbnike te učenike osmih razreda i srednjoškolce o sigurnosti na internetu.

Posebna pažnja posvećena je problemima kibernetičkog kriminala usmjerenog na djecu te prevenciji seksualnog zlostavljanja putem interneta.
Predavanja su održali pedagoginja Ljiljana Čulić, socijalni radnik Ivan Ćaleta, socijalna radnica Tea Čičić, kriminalist Denis Rukavina i osnivač te voditelj Centra za sigurniji internet Tomislav Ramljak, stručnjaci iz područja digitalne sigurnosti i zaštite djece.

Centar za sigurniji internet nastavlja s misijom podizanja svijesti o digitalnoj sigurnosti te nastoji svojim aktivnostima obuhvatiti što više gradova diljem Hrvatske. Svaka nova radionica i predavanje korak su bliže sigurnijem online okruženju za djecu i mlade, a pozivi iz različitih dijelova zemlje potvrđuju potrebu za još većom prisutnošću Centra za sigurniji internet i njihovim aktivnostima u svim dijelovima Hrvatske.

Centar za sigurniji internet Hrvatska je program kojeg vodi Centar za nestalu i zlostavljanu djecu iz Osijeka, neprofitna organizacija koje se posljednjih 18 godina bavi provođenjem aktivnosti s ciljem zaštite djece od zlostavljanja svih oblika. Poseban im je fokus zaštita djece od seksualne eksploatacije putem interneta. Prije 10 godina postali su član INHOPE – INSAFE mreže centara sigurnijih interneta na razini Europe i time pridobile status nacionalnog Centra za sigurniji internet. Centar tako vodi anonimnu helpline liniju 0800 606 606 za žrtve elektroničkog nasilja koja je dostupna svakog radnog dana od 08:00 do 16:00 sati, a na nju se javljaju stručnjaci poput psihologa, socijalnih radnika i socijalnih pedagoga.
KONTAKTIRAJTE NAS
023 250 830